ARADIĞINIZ HİZMETİ ve ÜRÜNÜ TB-CALL CENTER FARKLILIĞI İLE BURADAN BULABİLİRSİNİZ
ne
nerede
/
VEYA DİREK ÜCRETSİZ TEL:0800 3202 118 veya 0203 5199 118 SORARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
EGITIM & DANISMANLIGI

Eğitim, Eğitim Eğitim...

Olmazsa olmazlardan biri Eğitim. Lisan ve  Mesleki eğitiminizi  İngiltere’de veya  Türkiye’de en güzel şekilde  nasıl yapabiliriz?

  Hayatta başarılı olabilmemizin tek şartı, Eğitimimizi tam yapabilmemiz ve bunun en güzel şeklide Yurt içi veya Yurt dişi eğitim  kuruluşları  aracılığı ilete sertifikalaştırmaktır. TB-Education and Information Center, 2010 yılında Murat Zengin tarafından   Londra’da  TBCAS  'He Business Consultancy & Accountancy School Olarak kuruldu. TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, kurulduğu tarihten beri İngiltere’de eğitim faaliyetleri altında, Öncelliklide kısa dönem Eğitim ile  bölge halkını en kısa zaman içeresinde  meslek sahibi olması ve bölgesinde faydalı  ve başarılı toplum yetiştirilmesi için faal itte bulunuyor, Bu Kurslar kısaca, Güvenlik elemanı Eğitimi, Bozok kepin Eğitimi, Çocuk bakıcılığı, Yaslı bakim Eğitimi şeklinde sıralanabilir. Bu çalışmalarımıza aynı zaman içeresindedir  Türkiye’den Türk öğrencilere yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti vermektedir. Sektörünün

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, Özellikle İngiltere de ki üniversite, kolej, dil okulu ve liselerin Danışmanlığını ve Türkiye temsilciliğini yürüten TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, öğrencilerden temsilcisi olduğu dil okulu ve üniversiteler  için herhangi bir danışmanlık veya servis ücreti almamaktadır.

Misyonumuz - Yurtdışına eğitim almak amacı ile gitmeyi planlayan öğrencilere karar vermelerinde yardımcı olacak en doğru ve güncel bilgileri vermek ve karar aşamasından itibaren içinden geçecekleri tüm süreçleri (okul başvurusu, kayıt, vize, seyahat, konaklama) öğrenciler adına yönetmek.

Amacımız,  Türkiye'nin her yerinden Dünyanın en Gelişmiş ve Ektim Ülkesi olan İngiltere’ye eğitim amacı ile gidecek öğrencilere ücretsiz eğitim danışmanlık hizmeti vermek.

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER’I tercih etmek için 9 ana sebeb.

 

1.     Firmamız TBCAS 'in  merkezi İngiltere’nin bas kenti Londra’dadır.

Konularında uzman, sizi İngiltere’de en büyük yurt dışı eğitim danışmanı kadrosu karsılar,

2.     Yurt Dışı Ofisleri, Londra’da  (Ofislerimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır) ile gittiğiniz ülkede yabancılık ve zorluk çekmeyeceksiniz.

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, siz Yurtdışına gitmeyi planlayan kişilere, Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizce yurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizden alacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olma ya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destek alabilirsiniz.

3.     İngiltere'de ki danışmanlarımızın acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarının öğrencilerimizde bulunması;

TB-EDUCATION Center’ın danışmanlık anlayışı sadece Türkiye sınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak  kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynı saat diliminde bulunan şubelerimizden sürekli destek alabilme şansına sahipler, üstelik bu desteği tecrübeli Türk TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, danışmanlarından alıyorlar ve danışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır ve öğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaraları verilmektedir. 

4.     40  yıllık bilgi birikimi ve tecrübe ile sektörün en eski kurumlarından olması;

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER,1990 Ocak ayında İstanbul’da kurulmuş ve sektörün en eski danışmanlık şirketlerinden birisidir ve bünyesinde 10 yıldan uzun süredir danışmanlık hizmeti veren tecrübeli danışmanlar bulunmaktadır. TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, kurumsal olarak da sürekli gelişmiş ve danışman bilgi ve tecrübelerini kurum şirket ve tecrübesi olarak depolayarak kurumsal bilgi birikimini sürekli artırmıştır.  Bugünkü gücünü geçmişteki tecrübelerinden alarak öğrencilerine verdiği hizmeti yenileyerek devam ettiren güvenin kazançtan daha önemli oluğu düşüncesine sahip danışman kadrosuyla sektörde en güvenilir firmalar arasında öne çıkmaktadır.

5.     Gidilecek ülke ile ilgili her ay yapılan uyum semineri;

Her ay düzenlenen uyum seminerimizde, yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak  için bilgiler verilmektedir. Seminer sırasında öğrenciler karşılaşacakları ve hazırlıklı olmaları gereken konular ile ilgili bilgilendirilirler. Seminerler Taksim ofisimizde gerçekleştirilir ve öğrencilere ilgili ülke ile ilgili yurtdışına çıkış rehberi verilmektedir.

6.     Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması;

Öğrencilerimize TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, şubelerinden biriyle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, uyum programına kadar ücretsiz hizmet almaktadırlar. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin yurtdışına varmasıyla birlikte yurtdışı ofislerinden de verilmeye devam edilmektedir.

7.     Kariyer danışmanlığı ile ilgili uzman psikolog yardımı;

Özellikle liseden mezun olacak arkadaşlarımız ya da  kariyerlerine yön vermek isteyenler uzman danışmanlığa ihtiyaç duyarlar biz TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, olarak bu konuda da uzman psikoloğumuz eşliğinde öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeye, beklentilerine göre kendilerini tanımaya, isteklerini hedeflerini belirlemeye ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiği nasıl bir kariyer planlamasına ihtiyacının olduğunu belirlemeye yardımcı olmaktayız. Üstelik bu hizmeti alabilmek için TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, öğrencisi olmaya gerek yoktur.

8.     Dil Okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği;

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, Yurtdışı eğitimi 500’den fazla dil okulu ve Üniversitenin resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir ayrıca

9.     En uygun uçak bileti ve bağlantılarının “outsource” edilmeden kurum içerisinden takibi ve kontrolü;

Taksim ofisimizde bulunan biletleme departmanı personelimiz öğrencilerimizin bilet araştırmalarını kendi AMADEUS ekranlarından yaparak en uygun, fiyat rota ve sınıf için rezervasyon seçenekleri çıkarmakta ve öğrencilerimize iletmektedir.

Kalite Politikamız

·         * Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip etmek,

·          *Öğrencilerin beklentileri ve amaçları doğrultusunda bütçeleri ile uyumlu alternatif profesyonel seçenekler sunmak, 

·         * Konsoloslukların vize ve eğitim departmanları ile sürekli iletişim halinde olmak ve güncel gelişmeleri takip etmek,

·         * Eğitim danışmanlarımızın bilgi ve tecrübelerini okulları bizzat yerlerinde gezmelerini sağlayarak arttırmak,

·         * Müşteri memnuniyetinin gerçek temelinin "çalışan memnuniyeti" olduğunun bilinciyle , TB-EUCATION AND INFORMATION         CENTER,personelinin kişisel ve mesleki eğitimlerine destek verecek bir personel politikası izlemek,

·         * Öğrencilerimizin eğitim aldıkları okullar hakkındaki memnuniyetini takip etmek ve sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli daha iyiye götürmek.

Ücretsiz Danışmanlık Aşaması;

Almak istediğiniz eğitim ve amaçlarınızın saptanması amacıyla,

a) Kişisel bilgileriniz sorgulanır. Eğitim durumunuz, yabancı dil seviyeniz, hangi ülkede ne eğitimi almak istediğiniz vb..

b) Gitmek istediğiniz ülke için vizede bir sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağınız sorgulanır.

c) Eğitime başlamak istediğiniz tarih göz önünde bulundurularak ülkelerin vize verme konusundaki sürelerin ne olduğu hakkında güncel bilgiler verilir. (vizenin alınması süreci, duruma göre 2 hafta ile 2 ay arasında değişebilmektedir.)

d) Eğitim süreniz göz önünde tutularak yaklaşık minimum ve maksimum bütçeniz hesaplanır (eğitim, konaklama, cep harçlığı, uçak bileti, sağlık sigortası, vize ücreti)

e) Almak istediğiniz eğitim ve ülkeler ile ilgili mukayeseli bilgiler size sunulur ve karar verme konusunda seçenekler sunulur.

f) Danışmanlık hizmetlerimizin ücretsiz olduğu ve gideceğiniz okula direkt gitmekle TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, vasıtası ile gitme arasında bir fark olmadığı hatırlatılır.

g) Okulların liste fiyatlarının dışında herhangi bir kampanyası başlamış ve ücretlerinde bir indirim başlamışsa (zaman zaman bazı okullar indirim yapabilmektedir) bu indirimlerden aynen istifade edeceğiniz hatırlatılır.

 Karar Vermenizde Yardımcı;

a) Gitmek istediğiniz ülke konusunda kesin karar verdiğinizde hangi şehirlerde, hangi okullarda eğitim alabileceğiniz araştırılır.

b) Okulların sunduğu eğitim imkanları, konaklama seçenekleri, sosyal imkânları ve maliyetleri mukayeseli bir şekilde size sunulur.

c) Okulların orijinal broşürleri incelenmek üzere size verilir varsa CD'leri izlenir, web sayfalarına erişiminiz sağlanır.

d) Okullara gidip dönen öğrencilerle irtibat kurularak okul ve bölge hakkında son bilgilere ulaşılmaya çalışılır.

Okul Kaydı;

a) Karar verilen okul için TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER ve/veya okulun kayıt formu doldurulur

b) Depozit bedeli ödenir. (Nakit / kredi kartı veya banka havalesi ile)

c) Vize için talep edilen standart ve özel belgeler size liste halinde sunulur

d) Danışmanınız akseptans alımı (okul kayıt kabul belgesi) için derhal okul ile irtibata geçer.

e) Uçak biletinizin ön rezervasyonları yapılır.

Vize Alımında Danismanlik;

a) Okuldan akseptansınız ve fatura detaylarınız gelir (faks / e-mail veya kargo ile) doldurulur.

b) Vize için gerekli belgeler sizden teslim alınır ve bir kez daha TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, tarafından kontrol edilir. Eksiklik varsa tamamlamanız istenir.

c) Vize formu danışmanınız tarafından profesyonelce eksiksiz olarak doldurulur.

d) Vize müracaatı, müracaat edilecek ülkenin prosedürlerine uygun olarak yapılır. (Kargo ile veya şahsen müracaat şeklinde) 

Vize Alımı;

a) Konsolosluk tarafından mülakat talebi geldiyse size ön hazırlık bilgisi verilir.

b) Öğrenci vizeniz alınmış bir şekilde pasaportunuz teslim alınır.

c) Vizeniz alındıktan hemen sonra konaklama rezervasyonunuz kesinleştirilir.

d) Uçak biletiniz alınır.

e) Taksi transferi (havaalanından konaklayacağınız yere) istiyorsanız okul ile irtibat kurularak transfer işleminiz okeylenir.

f) Okulunuzun ücreti (fatura bedeli), depozit bedeli mahsup edilerek sizin tarafınızdan okula havale edilir ve banka swifti’nin bir kopyası TB-EDUCATION CENTER’a teslim edilir.

g) Pasaportunuz, uçak biletiniz, konaklama detaylarınız, taksi transfer konfirmasyonu belgeleri size teslim edilir ve gideceğiniz ülkede bilmeniz gereken her türlü bilgi size tekrar hatırlatılır. 

Yolculuk Hazırlığı;

a) Aile yanında konaklayacaksanız aileye bir iki gün önce telefon ederek varış saatiniz hakkında bilgi vermelisiniz.

b) Uçuş saatinizden yaklaşık 2 saat önce havaalanında olmalısınız.

c) Gideceğiniz ülkeye vardığınızda pasaport kontrolü sırasında TB-EDUCATION Center’ın size teslim ettiği evrakları da göstermelisiniz.

d) Taksi transferi istediyseniz sizi karşılayacak olan kişi elinde isminiz yazılı bir tabela ile sizi bekleyecektir.

e) Gerek havaalanından indikten sonra gerekse konaklayacağınız yere vardıktan sonra aile yakınlarınızı telefonla arayarak bilgi vermelisiniz.

f) Herhangi bir aksiliğe önlem alınması amacıyla size acil durum telefonları verilmiş olduğundan tüm tedbirler alınmış olacaktır.

g) Aile yanında konaklıyorsanız, odanıza yerleşecek ve aile fertleri ile tanışacaksınız. 

Eğitim;

a) Okulda ilk olarak seviye tespiti için “gramer” ve pratik seviyeniz için sınav yapılır.

b) Okul ve kurs programınız hakkında bilgi verilir.

c) Bazı okullar ilk gün şehir turu düzenler.

d) Seviyenize uygun bir sınıfta aynı gün ya da ertesi gün eğitime başlanır.

e) İlk haftanın sonunda gerekirse bir alt ya da üst kura geçmeniz gerekebilir.

f) İlk hafta sonunda İngiltere’deki eğitim danışmanınıza eğitim ve konaklamayla veya parti time çalışa bilme imkân ile ilgili düşüncelerinizi paylaşma ve bilgilendirme imkân,

Diyaloğumuzun Devam etmesi,

a) TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, danışmanınız sizinle ve ailenizle irtibata devam ederek her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediğini kontrol eder.

b) Eğitim ve/veya konaklama ile ilgili bir sorun yaşandığı takdirde gerekli değişiklikler danışmanınız tarafından organize edilir.

c) Yurtdışında eğitim gördüğünüz sürece farklı beklenti ve hedeflere yönelik ihtiyaçlarınıza seçenekler üretilmeye devam edilir.

d) Eğitim sürenizin bitimine yakın dilerseniz eğitiminizi aynı okulda 
uzatabilirsiniz yâda farklı bir bölgede farklı bir okula devam etmek isteyebilirsiniz. Tüm işlemler ek ücret alınmadan yine her zaman olduğu gibi sizin adınıza organize edilmeye devam edilir.

e) Eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye dönmeye karar vermeden Londra’daki danismanlik büromuzdaki Eğitim ve Ticari danışmanlarımız ile görüşüp, Eğitiminizin devamını veya eğitimin vermiş olduğu başarıları ve tecrübeleri İngiltere’de değerlendirme imkânı, İngiltere’de bir is yeri açıp başarılarınızı orada da devam edebilme imkânı, Ankara anlaşması müfredatı ile İngiltere’de is kurma ve yaşamınıza devam imkânı.

Nihayet geleceğiniz için atmış olduğunuz bu önemli süreç başlamıştır. Bundan sonra hedeflerinize ulaşmak için derslerinize çalışacak, farklı milliyetlerden insanlarla iletişim kuracak, çalışma izniniz var ise belki de bir iş bulup aynı zamanda bütçenize katkıda bulunacak ve netice olarak geleceğiniz ve kariyeriniz için muhteşem bir eğitim ve yaşam tecrübesi edineceksiniz.

Geleceğinize yapacağınız bu önemli yatırım süresince TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, danışmanları her an size yardımcı olmaya devam edecekler ve her kademede ihtiyaçlarınıza ve sorunlarınıza çözüm sunmaya devam edecekler. 

Eğitim için yatırım yapan herkese en içten dileklerimizle başarılar diliyoruz.

 

Üniversiteler

 

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, üniversiteler, sıralamalar,  programlar ve  içerikleri, başlangıç ve başvuru tarihleri, kabul koşulları, konaklama alternatifleri, maliyetler , yasam koşulları, sosyal olanaklar, ve yurtdışında mastır eğitimi ile ilgili her konuda öğrencileri detaylı bilgilendirerek kendileri ve gelecekleri için  en doğru seçimleri yapmalarını sağlar. 

TB-EUCATION AND INFORMATION CENTER, Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri eğitim programına yerleştirilmesinin yani sıra vize, konaklama ve seyahat işlemlerini de yapmakta, öğrencilerin  yurtdışı eğitimleri suresince de karşılaşabilecekleri bütün sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

  

- Danışmanlık ve araştırma

- Üniversite başvurularının hazırlanması ve okullara gönderilmesi

- Başvuru takibi ve yazışmalar

- Konaklama ve hava alanı karşılama organizasyonları

- Uçuş, seyahat ve vize işlemleri 

 

 

İNGİLTERE Üniversiteleri

Bölge

Web Sitesi

Aberdeen University

Aberdeen

www.abdn.ac.uk

Aberystwyth, University of

Aberystwyth

www.aber.ac.uk

American Intercontinental University

London

www.aiuniv.edu

Anglia Ruskin University

Cambridge

www.anglia.ac.uk

Arts University Bournemouth (AUB)

Bournemouth

www.aub.ac.uk

Aston University

Birmingham

www.aston.ac.uk

Bangor University 

Bangor

www.bangor.ac.uk

Bath, University of

Bath

www.bath.ac.uk

Bath Spa University

Bath

www.bathspa.ac.uk

Bedfordshire, University of

Bedfordshire

www.bedfordshire.ac.uk

Birkbeck College, Unv. of London

London

www.bbk.ac.uk

Birmingham, The University of

Birmingham

www.bham.ac.uk

Brighton University

Brighton

www.brighton.ac.uk

Bournemouth University

Bournemouth

www.bournemouth.ac.uk

Bradford University

Bradford

www.bradford.ac.uk

Bristol, University of

Bristol

www.bristol.ac.uk

BPP

London

www.bpp.com

Brunel University

London, Uxbridge

www.brunel.ac.uk

Campus Suffolk, University of

Suffolk

www.ucs.ac.uk

Canterbury Christ Church University

Kent

www.canterbury.ac.uk

Cardiff University

Cardiff

www.cardiff.ac.uk

Central Lancashire, University of

Lancashire

www.uclan.ac.uk

Chester, University of

Chester

www.chester.ac.uk

Chichester, University of

Chichester

www.chi.ac.uk

City University

London

www.city.ac.uk

Coventry University

Coventry

www.coventry.ac.uk

Derby, University of

Derby

www.derby.ac.uk

Dundee, University of

Dundee

www.dundee.ac.uk

Durham University

Durham

www.dur.ac.uk

East Anglia, University of

Norwich

www.uea.ac.uk

East London, University of

London

www.uel.ac.uk

Edinburgh College Art

Edinburgh

www.eca.ed.ac.uk

Edinburgh University

Edinburgh

www.ed.ac.uk

Essex, University

Essex

www.essex.ac.uk

Exeter, University of

Exeter

www.exeter.ac.uk

Glasgow Caledonian University

Glasgow

www.caledonian.ac.uk

Glasgow School of Arts

Glasgow

www.gsa.ac.uk

Glasgow, University of

Glasgow

www.gla.ac.uk

Goldsmiths Coll, University of London, 

London

www.goldsmiths.ac.uk

Greenwich, University of

London

www.gre.ac.uk

Hertfordshire, University of

Hertfordshire

www.herts.ac.uk

Institute of Education, University of London

London

www.ioe.ac.uk

Istituto Marangoni

London

www.istitutomarangoni.com

Keele University

Keele

www.keele.ac.uk

Kent, University of

Canterbury

www.kent.ac.uk

Kingston University

London

www.kingston.ac.uk

Kings College London

London

www.kcl.ac.uk

Le Cordon Blue

London

www.cordonbleu.edu

Leeds, University of,

Leeds

www.leeds.ac.uk

Leicester, University of

Leicester

www.le.ac.uk

Lincoln University

Lincoln

www.lincoln.ac.uk

Liverpool,  University of

Liverpool

www.liv.ac.uk

Liverpool Hope University

Liverpool

www.hope.ac.uk

Liverpool John Moores University

Liverpool

www.ljmu.ac.uk

London Metropolitan University

London

www.londonmet.ac.uk

London Sch. of Commerce

London

www.lsclondon.co.uk

London School of Business & Finance

London

www.lsbf.org.uk

Manchester, U

Kurumsal Üye
19
Bireysel Üye
3800
Online Ziyaretci Sayısı
8
Toplam Üye
3819