ARADIĞINIZ HİZMETİ ve ÜRÜNÜ TB-CALL CENTER FARKLILIĞI İLE BURADAN BULABİLİRSİNİZ
ne
nerede
/
VEYA DİREK ÜCRETSİZ TEL:0800 3202 118 veya 0203 5199 118 SORARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
TBIC ’ye Hos Geldiniz.

TBIC’ye Hoş geldiniz,

Öncelikle hoş geldiniz der, ve bütün çalışmalarımızın ve çalışmalarınızın başarılı, mutlu ve huzurlu günler içerisinde sürmesini dilerim. Bu ilk tanismamizin surekli olmasini ve birbirilerimize ve tum Insanlik alemine faydali, kazancli, basarili calismalarda bulunmamizi arzularim.

    Yüce Yaratıcımız, ilahi kitapları olan “Tevrat, İncil ve Kuran”da bizlere defalarca, kendi yücelik sıfatları ve güzellikleri ile yarattığını belirtiyor. ve biz guzel, serefli Insani bu aleme efendi yapti ve emrine havayi, suyu, cesit cesit guzel sebze ve meyveleri verdi. Ari’lari yaratti ve insan in emrine verdi en guzel tad’i tadsinlar ve yesinler diye. Daha sayayimmi? Soyle bir etrafimiza bir bakalim ! bizide erkek ve disi olarak yaratti. Ve icimize sevgi diye nice guzellikler katti ..! ve bu guzellikleri Insan gordukce, hisseddikcede, taddikca ne dusunur?

  Once sukur eder, verilen bunca sevgi ve degere karsi. Vede yapabildigimiz kadar, kat ve kat artan sevgi ve deger karsiligi,verebilmektir, degilmi? İste bende onu yapmaya calisiyorum, yapabildigimce..! Once sukrediyorum, beni bir IN-SAN olarak yarttigin ve sonsuz guzellik ve nimetleri verdigin icin. vede ayni zamanda bende zevkle, huzur ve nese icersinde bu degerli IN-SAN oglu icin guzel dusuncelerimi ve calismalarmi yapmaya calisiyorum.ve ayni zamandada Yüce Yaratıcımızdan, yapacağımız butun çalışmalarımızda geçirdiğimiz bütün zamanımızı, başarılarımızı tüm insanlık âlemine, milletimize ve ülkemize yücelik sıfatları dâhilinde faydalı, guzel ve de farklı pozitif çalışmalara sebep kılmasını niyaz ediyorum.

 Bu çalışmaların yalnız ticari kazanç açısından olmayıp, sosyal, kültürel ve eğitim açısından da tüm insanlık âlemi için faydalı, birleştirici, mutlu, huzur verici bir ugrasi ve de en onemlisi Yuce Yaraticimizin izinine, ve sevgisine layik olan çalışmalar olmasını diliyorum.

 TBIC nedir?

 Sizlere takdim edeyim. Öncelikle tanıtıma, ismimizi oluşturan harfleri açıklayarak başlamak istiyorum. 

T for a The, 
B for a Business, 
I , Information, ‘Bilgilendirme’ 
C, Centre ‘Merkezi’
 
Üstte belirtilen kelimelerin baş harflerinden oluşturmuş bulunmaktayız.

İsimlerin önemi büyüktür. Biliyorsunuz ki ismin varlığı, düşüncenin anlama gücünü ve amacını gösterirken sözdeki anlamlar bireyin kişiliğini, geleceğini ifade eder ve yapabileceklerinin bir yansımasıdır. Tabi ki bunun yanında bizim asıl ismimiz olan in-san. düşünceleri ile yoğurarak yine biz insan’lar için güzel faaliyetler ortaya koyacağımızı düşünüp her gün de bu fikrimizi geliştirmeye çalışıyoruz. 

Bu faaliyetlerimizden birkaçını genel olarak açıklayayım: 

Ozellikle Bilgi bankası: Ticari ve sosyal faaliyetleri Belirlediğimiz oniki ana başlıklar altinda topladik. Bu konumlarda daha açıklamali, nedir, nasıldır, kanunlar, müracaatlar, sorumluluklar vb. Ayrıca bütün profesyonel bilgilendirme ve verdiğimiz bilgilendirmenin işlevi sırasında lâzım olacak bütün formlar, belgeler ve bunlari Otomatik şekilde “müşteri kaydınız yapıldıktan sonra” müşterinizin isteği doğrultusunda formların doldurulması, kontrollerin yapılması, gereken tüm işlemlerin takibi, iletişimin sağlanması, faaliyetlerin güvenli saklanması, gerekli kurum ve kuruluşlara online olarak acele gönderilmesi vb. bir çok hizmeti hayatımızı kolaylaştıracak şekilde siz temsilcilerimizin hizmetine sunuyoruz. Daha fazla bilgi icin urunlerimiz bolumunu ziyaret ediniz. Sitemizdeki bu otomasyon faaliyetlerinden bireysel kullanıcılar faydalanamaz. 

Neden diye sorarsanız? 

1-Profosyonellesebilmek, oto kontrolu yapabilmek, dosyalama ve takip sistemini cok guzel sekilde takip edebilmemiz acisindan. 

2- Bilerek ve ya bilmeyerek dolduracağınız bir formun size çok zor anlar yaşatmasını, ileride başınıza işler açmasını önlemek icin. 

Bu konuda kişisel kullanıcılarımız bizleri anlayışla karşılasınlar ve en yakındaki Danışman Kuruluşa giderek kendi sorunlarını anlatsınlar. Bu şekilde daha profesyonel biçimde sorunlarına çare bulabilirler. ‘Danışmanlık form doldurma değildir..!’ Bunun dışında kütüphanemizden istedikleri kadar yararlanıp bilgilenerek kendi düşünce ve görüşlerini geliştirebilir ve en yakın temsilcilerimizden ve ya üyelerimizden en doğru bilgi ve servisi alabilirler.

 

Önce İN-SAN Olalım. 

Hiç düşündünüz mü? Türkçe ismimiz İN_SAN, Arapça ismimiz A_DEM ile İngilizce ismimiz HU_MAN ne demektir?

    Şimdi diyeceksiniz, böyle bir ticari danışmanlık sitesinde böyle konunun ne yeri ne zamanı!... Hayır, hayır öyle değil, işte esas problem burada başlıyor. Bir nesne alırsanız tam olarak neye faydalı veya zararlı olduğunu bilmezseniz, o nesne size ya zarar getirir ya da tam anlamıyla faydasını görmezsiniz. Örneğin oğlunuza; işe gidip gelmesi ve sosyal yaşamında kullanması için bir araba alırsınız. Araba biraz şöyle büyük ve jeep tarzı ise gencimizde yeteri kadar eğitilmemiş ise ne yapar? 

    O araç ile erkek ve kız arkadaşlarına caka satar ve kaza yapar. Sonuç: o güzelim araç gider, babası oğluna kızar, kaza yaptığı için kendine veya başkalarına da zarar verir vs. değil mi? İşte can dostlar bizler esas itibariyle kendimizi tanımamız lazım. Öncelikle ben kimin, ne yapmak için buradayım, amacım ne vs.? Sorularını kendimize sorduk mu? Belki hiç birimiz, belki çok azımız… Pekala, bunları bize hani şu eğitim eğitim diyorlar ya ….8 sene mecburi, sonra lise, üniversite, mastır ve ya doktora…Bu kurumlarda insanlık anlatılıyor mu? Ben hayatımdan örnek vereyim kısaca; mesleğim, Accountant Business Consultant. Ne gördüm ben okulda? Hesaplar nasıl tutulur? Güzel… Nasıl kâr yapılır? Güzel…Başka nasıl vergi kaçırırım, nasıl başkalarının sırtından para kazanabilirim, daha fazla daha fazla nasıl kazanç elde edebilirim? Öyle mi? Sizler de bir hayatınıza bakın. Doktor, yalnız nasıl doktor olabilir, mimar nasıl bir plan çizer vs. Pekâlâ, nerede esas varlık sebebimiz olan insanlık? Parayı kazanırken hangi ölçüleri kullanacağız, düsturlarımız neler olacak, kazandıklarımıza nerede dur diyeceğiz, kazandıklarımızı nerelerde harcayacağız, kazanırken mutluluk ve huzur için unsurlarımız neler olacak? Bunları hiç öğrettiler mi? Bugün global dünyamızın bir sorunu varsa o da budur, kendimizi bilmemek. Yalnız ve yalnız kapitalizm, kazanç ve kazanç peşinde hırsla koşmak. Böyle mi olması gerekir? Yukarıda belirttiğim gibi bizler Yüce Yaratıcımızın yüce varlıklarıyız. Bizleri öyle bir yarattı ki, harikulade bir varlıktır “İNSAN”. İstersek neler yapabiliyoruz. Uzaya çıkıyoruz, uydulara, atom bombalarına, nice teknolojik aletlere sahip olabiliyoruz. Bütün bunlar yaratıcımızın İNSANOĞLUNA verdiği bir kudret değil mi? Bakın doktorlar ne diyor? Beynimizin % 5’ini kullanıyormuşuz, en çok % 8-9 … Düşünün bir kere, eğer %20 ve ya %50 kullansak neler yapabiliriz değil mi? Aman Allah’ım! Sen ne yüce yaratmışsın da biz bilmiyoruz. Gelelim ismimize… İN_SAN benim anladığım kadarı ile ,” IN” yer altı, “SAN” yer üstü yani benim ismim esasında yerlerin ve göklerin sahibi mahluk İNSAN. Yaradanım sana her zaman böyle sesleniyor, böyle hitap ediyor ve üstelik her şeyi senin için yaptığını defalarca ama defalarca bütün kutsal kitaplarında anlatıyor, gösteriyor. Ama kim anlıyor, kim anlatıyor, kim dinliyor, kim görüyor?
 
     Gelelim İngilizcesine… İngilizcede insan demek MAN demektir ama başına HU konulmuş ve HU_MAN olmuş. Dikkat ederseniz ben bu durumu papazıma soruyorum, öğretmenime soruyorum, ilim adamlarına soruyorum fakat net bir cevap alamıyorum. Sizlere ne anladığımı ve düşüncemi söyleyeyim. Bu düşünce eğride olur doğruda… Sizler karar verin ve destekçi olun. MAN söylediğimiz gibi insandır. Ama HU_MAN olunca çok farklı oluyor. Bakın şimdi öncelikle şunu belirtmek isterim. Rakamların kendine göre güçleri vardır 1-2-3-4-5-8 vs. Aynı şekilde kelimelerin de kendine göre çok özel güçleri vardır. Örneğin; hani derler ya bir kişiye kırk gün köpek diye hitap edilirse o kişide köpeksi alametler belirir. Başka bir örnek; Yaradan kutsal kitabında dua ediniz diyor ya duada kullandığımız cümleler de çok önemlidir, bize geri döner. HU_MAN kelimesinin H harfi o kadar güçlüdür ki çoğumuz bunun farkında değiliz. Tesadüflere bir bakın bu konuda. Türkçeden başlayabiliriz: Hak Yarab, Hu Allah, Hi Allah, Helal, Haram, Hayır, Hasenat, Hasta, Habib vs. Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Biraz da İngilizceden sayarsak: Hi, Have, Hydrogen, Heavy, Holly moon, Hitler, Hero, Help vs. Bütün bu anlamlar bir yücelik, kudret, şeref, özellik ve farklılık ifade etmiyor mu? Dostlar hala ne anlamaya çalışıyoruz? Yüce Yaratıcımız diyor ki; Ey yüce varlık, ey şerefli, kudretli, farklı, şahsiyetli varlık… Pekâlâ, biz buna layık mıyız? Böyle düşünüyor muyuz? Böyle yaşıyor muyuz? Böyle öğretiliyor mu? Bir de genel duruma bakın… Yaratanım her şeyi ile, bütün güzellikleri, tatları, havası, görüntüsü, zevkleri ile bu güzelim dünyayı yarattı ve sen Habibimsin dedi, şerefli varlığımsın dedi. Pekâlâ, biz ne yapıyoruz? Yukarda belirttiğim gibi, affedersiniz köpeklerin, yırtıcı hayvanların birbirlerinden leş kaçırdıkları gibi biz de birbirimizden mal kaçırıyoruz, can alıyoruz, bize ait olmayanları işgal edip sömürüyoruz. Sonuç ne oluyor? Kim ne götürmüş bu dünyadan?! Ne sultanlar, ne Harunlar ve de Churchill’ler geçmiş bu dünyadan… Geride iki şey kalmış: Sevgi ve nefret. Sen hangisini bu dünyaya bırakmak istersin? 

     Gelelim bir digeraciklamaya.

ADEM’e. Araplara ve hocalarımıza Adem ne demek diye sorduğumda da beni tatmin eden bir cevap alamadım. Benim anladığıma göre kısaca; A harfi bütün her şeyin başı, bütün lügatlerin, bütün yaradılışın da başı. A; Allah’ımızın baş harfi. Bu çok önemli… İlerdeki yazılarımda anlatacağım. DEM ise bir nevi tat, zevk, son, muhabbet… Ama sıradan anlamlar değil. Örneğin, şu çayın demi tam olmuş denildiğinde rengi, tadı, görüntüsü vs. dorukta anlaşılmaktadır. Hani şarkılara da konu olmuştur ve ‘demi-hayat’ anlamına da gelir. Yeter ki pozitif düşünüp pozitif bakmaya başlayalım. 


     Eğer ismimiz böyle ise Yaradan bize bu sıfat ve değerler ile sesleniyorsa;
 1- Biz ismimizin anlamını biliyor muyuz? 
 2- İsmimize layık olup o şekilde çalışmaya, yaşamaya ve paylaşmaya özen gösteriyor muyuz? 

Ben kendi algılarım doğrultusunda düşüncelerimi paylaştım. Artık gerisi size kalmış. Lütfen görüşlerinizi paylaşın.

TBCAS Farklılıkları Nelerdir? 

 •     1- TBIC’a Hoş geldiniz,

 •     2- TBIC Nedir? 

 •     3- Farklı Olmalıyız..!

 •     4- Önce İN_SAN Olalım, 

 •     5- TBIC Farklılıkları Nelerdir?


    Kısaca yukarda ki beş başlık altında açıklamaya çalıştığım gibi, farklılıkları önce kendi çalışmamda göstermeye çalışacağım. İnanıyorum ki sizlerde bu çalışmalarımı beğenir ve aynı şekilde karar alır, aynı zamanda bizlerin bu düşünce ve çalışmalarında her türlü bilgi, eleştiri, öneri ve desteklerinizle yalnız bırakmazsınız. Biliyorsunuz ki birlikten güç doğar.

    Bu düşünceler doğrultusunda TBIC’ın faaliyetleri içerisindeki farklılıklara kısaca göz atalım: 

    Hayatımızın ayrılmaz parçası olan ticari ve yaşam birimlerini 12 ana başlık altında toplamaya çalıştım. Bu konularda zaman içerisinde daha geniş bilgilendirme yapacağım. Amacım toplumumuzu bilgilendirerek toplum bilinci oluşturmaktır. Tabiî ki affınıza sığınarak belirteyim ki bu çalışmam epey zaman alacaktır. Sizlerden de bu konuda destek beklediğimi belirtmek isterim. 

    Kısa ana başlıklarımıza bakacak olursak; 

 1.        EĞİTİM Danismanligi ve Hizmetleri, 

 2.        TURKISH BUSINESS INFORMATION CENTRE, 

 3.        CALL CENTRE 

 4.        BULGARIAN BUSINESS CENTRE

 5.        ROMANIAN BUSINESS CENTRE

 6.       Muhasebe ve Ticari danismanlik servisi,

 7.       PARA TRANSFERI

 8.       TBEM.TV Ticari, Egitim, ve Pazarlama Televizyonunuz,

 9.       E COMMERCE  Sizin Kendi Firmanizin ve Urunlerinizin Satisi.

 10.      Temsilcimiz, Bayimiz Olurmusunuz?

 11.      TB Face Book, Bizim Yuzumuz, Kendi uyelerimizin ve kulturumuzun bir sosyal sitesi.

 12.      ATTB (Avrupa Turk Ticaret Birligi )

    - Genel kullanıcılara kendilerine gerekli olan bilgiyi istedikleri gibi okuyup bilgisini gelistirecegi, değerlendirebilecekleri bir bilgi bankası oluşturuyoruz. 

    - Birlik beraberlik içinde olmamız ve toplumumuza ve insanlık alemine her zaman daha faydalı olabilmemiz açısından tüm meslektaşlarımıza görüş ve önerilerini bırakabileceği ortak çalışma haznesi oluşturduk. 

    - Bütün bu çalışmaları, toplumun en alt ve orta kesimi olan KOBİ’lerin daha iyi anlayabilmeleri için 4 lisan üzerinden başlattık. Zamanla bu sayıyı artırmayı düşünüyoruz. Eğer bir toplum çoğunluğu oluşturan ufak esnaf ve KOBİ’lere el uzatmaz ise ekonomi kötüye gider ve o toplum her zaman dağılmaya, parçalanmaya mahkûm olur. İngiltere gibi gelişmiş toplumun çoğunluğunu orta kesim ve yabancılar dediğimiz alt kesim oluşturmaktadır. Bizlerde bu gruplara özellikle ağırlık vererek toplumun bulunduğu ülkeye adaptasyonunun sağlanması ve o toplumu ekonomiye kazandırabilmek için anladıkları lisan üzerinden ticarete başlamayı ve sistemi öğretmeyi uygun bulduk. Bu sayede o toplum ülkeye köstek değil destek olsun diye. 

    - Yine bu bilgi bankasını hiçbir ücret ödemeden toplumumuzun öğrenmesi, bilgi sahibi olması için serbest bıraktık. Fakat herhangi bir işlemde hata yapmamaları ve profesyonel olarak çalışmalarını sağlamak için işlemler bölümünü yalnız profesyonel kurum ve kuruluşlara bıraktık. Bu şekilde yapılan işlemeler daha sağlam olacaktır.

     - İstenilen hizmet formlarını otomatik doldurma sistemi ile entegre ederek müşterilerin ve temsilcilerin işlemlerini hızlandırdık, bu şekilde nakit ve zaman kaybını önlemeye çalıştık. 

    - Müşteri ve temsilcilerimizin yaptığı çalışmaları yedekleme, sorunsuz saklama, istedikleri yer ve zamanda çalışmalarına ulaşabilmeleri sağlanmış, online olarak işlem yapma ve çıktısının alınıp müşteriye gönderilmesi gibi işlemler eklenmiştir.     

    - Temsilcilerin müşteriler ile en etkin şekilde her türlü haberleşmesi sağlanmıştır. 
    
    - Müşteri memnuniyetinin en önemli prensip olduğunu kendimize, toplumumuza yerleştirmeye çalışıyoruz. 

    - Temsilcilerimiz müşterilerimizin işlemlerini yaptıklarında, müşteriler de kendi erişim panellerinden yapılan işlemleri, sorunun o andaki durumu hakkındaki bilgiyi, gelen giden mektupları anında  görebileceklerdir. 

    - Müşteriler ve temsilciler alacak-verecek hesaplarını, ödenen ve ödenmeyen bakiye durumlarını anında görebileceklerdir. 

    - Müşteri evine döndüğünde gelir ve giderlerini hesabına işleyebileceği kullanımı çok basit olan gelir-gider hesabına sahip olabilecektir 

    - Temsilci Musterimiz, kendi panelinden istedigi resim, yazi, bilgilerini kendisi kendi gorunteleyebilecegi alanda yedekleyip saklayabilecek. 

Bunlar gibi daha birçok hizmeti TBIC çalışmalarında bulabileceksiniz. Size daha yararlı olabilmemiz için her türlü görüş ve önerilerinizi ekleyebilirsiniz. 

Hakkımızdaki daha fazla bilgiyi forum bölümünden bulabilirsiniz. 

Saygı ve Sevgilerimi sunarım.

BEN BİR İNSAN MIYIM...­­?

 

İnsanım demekle insan olunmuyor,

Dil ihlası söylemezse durulmuyor,

Gönül durduğu yerde yoğrulmuror,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!

 

İnsan yücelerin en yücesidir,

Kainatın efendisidir,

Bir gönül sevdalısıdır,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!

 

Allah İnsan oğlunu severek yaratmış,

Kendi ilahi yücelik sıfatlarından katmış,

Birde Onu akıl ile kabartmış,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!

 

İnsan denince akla,

Birlik, dirlik  gelmeli akla,

Gel kafanı boş yere takma,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!

 

Yaratanım dünyayı senin için yaratmış,

Sanada güzel görevler bırakmış,

Ha, mükafat diye CENNET ve CEHENNEM`İde katmış,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!

 

Ey insan oğlu, – Kalk....!

Birde iyice düşün, kendi haline bak,

Çok zaman geçmeden uyanda görevini yap,

Gelin insan olalım dostlar, insan….!     

 

 

Kurumsal Üye
19
Bireysel Üye
3800
Online Üye
0
Online Ziyaretci Sayısı
4
Toplam Üye
3819